Fórum

....

Datum: 18.05.2020 | Vložil: straka

..njn...koukám, jak si zde výborový kluci čechrají peří....v současném výboru snesou hodnocení platného člena Láďa Varvařovský a Ota Bursík a kolega Vodolan....zbytek jsou tzv. politické nutnosti či karierní karieristé...a pokud výbor hledá nové místo pro celostátní soutěž, tak bych doporučil oblast pusobení p.Nekla, s tak vysokým ročním množstvím dosledů určitě nebude mít problém tuto akci zajistit v této oblasti..jinak výbor má přezdívku " němá barikáda"..proč asi..pevně v pozicích a neprojdou...Bůh ochranuj barvaře

Re: ....

Datum: 18.05.2020 | Vložil: Nekl Marek

Pane Straka Vy jste opravdu komik:-D Pokud vim nikdy jsme se nevideli,nikdy jsme spolu nemluvili a presto jste si vyhlidnul zrovna me.Me to nevadi naopak me bavite.Verte mi ze do klubu a nasledne do vyboru jsem se opravdu nehnal,ale bavila a stale jeste bavi (i kdyz se mi snazite znechutit)prace s barvarem.Ale zpatky k predeslemu komentari..ted Vam na me pro zmenu vadi ze narozdil od Vas pracuju s barvarem a dosledovavame zver?vzdyt to je snad to proc ty barvare mame ne?Vadi Vam ze mame tolik prilezitosti nebo co jineho?Urcite vite ze na stopach se rika ze pul prace odvede vudce a pul pes.Akorat Konkretne Vam zapomeli rict ze to plati i v civilnim zivote,ze kdyz se budete chovat a vystupovat tak jako tady na foru a to jako trouba a neustale kritizovat tak Vas bohuzel na ten dosled i kdyby jste mel sebelepsiho psa nikdo nepozve. Zdravim Vas a take preji mnoho a mnoho uspesnych dosledu

Re: Re: ....

Datum: 09.06.2020 | Vložil: Robert Fojtášek

Vážený Pane, jestli tyto svá slova myslíte vážně, potom ČMKCHB je jeden velký cirkus. Pokud psovi 100% nevěříte, nemáte na druhém konci řemene co dělat. A Vy tady poučujete, že 1/2 práce na stopě uděláte za barváře? To opravdu , ze své pozice myslíte vážně?
Robert Fojtášek
Pane Nekl já se pod svůj komentář nestydím podesat, ale vy asi ano

můj názor na zor a poděkování.

Datum: 13.05.2020 | Vložil: Trnka Stanislav

uvodem chci poděkovat za zpravodaj a jeho přehlednou inventůru minulého roku a poděkovat všem kteří se podíleli na jeho vzniku. Ani se moc nedivím proč je tak malý počet vrhů u HB a nic moc i u BB . Opravdu a bez řečí nezdá se vám až moc že nároky na uchovnění psa nebo feny jsou enormě veliké ?? Projděte si všechny ty povinnosti a příkazy co to obnáší....Toto mnoho chovatelů odradí a tím také náš chov ztrácí na kvalitě a přínosu nové krve do chovu. Myslím že by stálo za to se nad touto problematikou zamyslet a zmírněním chovatelských a neuměrných požadavků pozvednout četnost krytí a oživení chovu... Velmi mě irituje to že mnoho ...mnoho lidí produkuje naše plemeno BB a HB bez rodokmenu ... Přeji vám hodně zdraví mysliveckých zážitků a úspěšný život z barváři .Lesu a Lovu zdar .

Re: můj názor na zor a poděkování.

Datum: 16.05.2020 | Vložil: Robert Fojtášek

Dobrý den,
pane Trnka, přesně jste ve svém příspěvku vystihl situaci v klubu a nebojíte se to říct veřejně. Sdílím a podporuji Váš názor a věřím, že jistě nebudu sám.Je opravdu komické, že na tak málo chovných jedinců, máme dva poradce chovu. A stejně to nefunguje. Milan to zvládal sám, bez PC, a vše fungovalo. Bohužel dnes ve výboru klubu sedí jedinci s titulem, ale bez praxe s barváři. Asi to je dle členů co je volili, ten správný směr, jak se bude klub orientovat. Ve Vašem komentáři zmiňujete Zpravodaj, ano je to v tištěné podobě soubor tabulek, výpisů, statistik a inventur, což kopíruje stránky klubu. Bez těchto věcí by ani být nemohl, protože by měl max. 10 stran.
To jen, aby řeč nestála....
Kamarádům přeji hezký víkend Robert

Re: Re: můj názor na zor a poděkování.

Datum: 17.05.2020 | Vložil: Kosina Ivan

Zdravím Vás !
Mýlíte se pane Roberte. Přečtěte si zprávu poradce chovu pro BB a zjistíte že jsou tři.
Mě zdvihá ze židle rozdělování barvářů na "výkonnostní" a "sportovní". Kdo tohle vymyslel či špatně přeložil, je jasné. Barváři jako takoví mají stanoveny chovné podmínky a pokud je splní není k tomu co namítat.
Záleží pak jen na možnostech jejich uplatnění v praxi.
Rovněž nesouhlasím s těmi, co žvaní o množitelích barvářů a sami neodchovali jediné štěně, nejsou rozhodčí
a dokonce nemají chovného jedince. Neuvědomují si, že
chovatelství je základem klubu, jak je uvedeno v jeho samotném názvu. Bez chovu by nemohli být držiteli jakéhokoliv plemene.

Pamatuji zákon, který nařizoval držení lovecky upotřebitelného barváře v každé honitbě hospodařící s vysokou zvěří. I v takových, které měly JKS 12,- ks jelení zvěře a 9 ks mufloní zvěře. Dohledávek /dosledů/ bylo minimum, nebo dokonce nebyla možnost žádná. Asi dříve uměli myslivci lépe střílet. Jeden kolega prozradil, že za svou čtyřicetiletou praxi nepotřeboval na skutečnou dohledávku použít barváře. Já mu věřím. Dříve bylo pro chovnost barváře /psa/
nutné absolvovat Hlavní zkoušku. Tj. obdobu IHB.
Ty byly zavedeny proto, že bylo velmi obtížné /dokonce nemožné/ zajistit práce pro šest psů. A to ještě probíhalo školení lovců.
Tak nevím, co si mám myslet o výkazech dosledů.
Podobné snahy, jako má skupina kolem Skácilů, měl i Ing. Miroslav Kopecký ihned po rozdělení klubu.
Pokud je zapotřebí použít barváře, je to samozřejností pro každého držitele, ale nemyslím abych jezdil po vlastech českých a vyhledával příležitosti k dosledům.
Ale zpět k chovu. Pokud vím, Milan byl vychován svým předchůdcem panem Jaromírem Ptáčkem. Měl přehled
a přistupoval k problematice i "lidským" způsobem k chovatelům.
Po rozdělení klubu bylo dovezeno /importováno/ poměrně dost psů do chovu. Najednou je všechno příbuzné. Jak s tímto materiálem poradci chovů pracovali ?
Osobně souhlasím s rozdělením poradců pro HB a BB.
Jak čtu ve zpravodaji, máme pro BB poradce dva. Maximálně připustím, že byla z těchto dvou vytvořena
tzv. dříve propagovaná chovatelská rada. Co ještě vymyslíme.
Nikdo mě nevymluví, že v současné době máme místo
sedmičlenného výboru desetičlený, a to ještě bez "redakční rady zpravodaje", Správce int. sítě a "překladatele".
Jak píše PK, osobně jsem zažil aroganci minulého výboru, až mě z toho "jeblo". V současném volebním období jsem zaznamenal malý náznak tohoto jevu.
Ve zpravodaji jsou zprávy ve kterých něco chybí,
ale taky taková, která nemusela být.
Je škodou, že se do zpravodaje nedostal příspěvek p. Mojmíra Kabáta. Věřím, že by se tím mnoho doplnilo a tím i vysvětlilo.
K jeho připomínce o Putovní ceně musím říct, že i já jsem uvedený "přídomek" použil. Nebyl z mé hlavy a myslím, že ve vnitřních vztazích klubu, není vůbec hanlivý.
Vždyť v knize Česká myslivecká mluva od Doc. Ing. Jiřího Sekery, 1972 - strana dvacet, v popisu těla jelena lesního je uvedeno: běhy jsou zakončeny kopýtky neboli spárky a paspárky.
Samozřejmě na veřejnosti mluvím o putovní ceně.
Při této příležitosti je nutné připomenout, že když pánové Milan Macoun a Petr Žídek tuto cenu tvořili,
určitě nepředpokládali, že bude pro tento účel tak důležitá
a esteticky nedostižitelná.
Za větší prohřešky vůči tradicím považuji nedodržování terminologie. Druhá strana průkazu původu, to je někdy počteníčko. A to podepíší někteří rozhodčí, aniž se nad tím zamyslí.
O ústrojové nekázni ani nemluvím. Kdysi jsem chtěl navrhnout, aby klub na své náklady povinně vystrojil rozhodčí ,aby si nezáviděli a nemuseli chodit např. v modrém tričku, nebo maskáčové čepici. Rovněž označování rozhodčích a personálu při zkouškách
je třeba řádně adjustovat. Předběžné zkoušky jsou Pb a protože nejsme u koní, nezhotovovat visačky ve tvaru šerifské hvězdy.
Začátkem minulého roku jsem vznesl dotaz na tzv. Doubicko - Konrádovskou stopu. Dotaz byl směrován k vratistopám a jejich technickému provedení.
Dotaz jsem zaslal současnému výcvikáři a pro jistotu i minulému. Asi jim to nedošlo. Tak nevím.

Ještě ke zpravodaji !
Sice jsem tak učinil, ale touto cestou děkuji panu Ing. Jenišovi za překrásnou a obsahově úplnou vzpomínku
na člena klubu, rozhodčího a kamaráda pana Jiřího Švarce.

Ujišťuji Vás, že nepociťuji potřebu zviditelňování. Není mi to zapotřebí. Věřte, nenapíšete-li to sem, nikdo se o tom nedoví.

S pozdravem IK.


Re: Re: Re: můj názor na zor a poděkování.

Datum: 17.05.2020 | Vložil: Robert Fojtášek

No vidíte, to jsem Ivane opravdu přehlédl.
Děkuji RF

Re: Re: můj názor na zor a poděkování.

Datum: 03.06.2020 | Vložil: Trnka Stanislav 3.6 2020

Roberte ...není se čeho obávat pokud svůj názor řeknu vždy protože chci a přeji si aby Barváři byli zlatým pokladem myslivosti. Chov nikdy s 10 ti chovnými psy nic nedokázal a u fen je to podobné. Mám zjištěno u mladých myslivců že zájem o BB nebo HB byl ale se evidovat v klubu a vlastnit psa nebo fenu je tak přísné že komorní podmínky je odrazují a pořizují si barváře bez papírů jen pro svou potřebu. A souhlasím s tebou že chov vedl jeden člověk ...ano rád na něho vzpomínám byl to opravdu machr který byl autoritou a velký odborník. Tak zdravím vás přátelé a moc si přeji abychom začli používat selský rozum a povolili uzdu v přehnaných požadavcích u BB a HB.......LESU a LOVU ZDAR......

Zpravodaj

Datum: 13.05.2020 | Vložil: Kopřiva Petr

Po 27. letech jsem se rozhodnul ukončit svou činnost v klubu barvářů a to z několika důvodů, ale ty nejdůležitější, které rozhodly můj odchod byla arogance některých členů výborů a jim blízkých a narůstající byrokracie. Dnes jsem se přesvědčil, zě jsem se nemýlil, i když jsem v roce 2019 byl ještě členem klubu, tak zpravodaj jsem už nedostal, což mě jenom utvrdilo v mém názoru. Pane Strako líbí se mi Vaše rčení"když kuře učí kohouta zobat" je na dnešní dění velmi věcné.
Přeji Všem svým kamarádům barvářníkům krásné chvíle se svými psíky a mnoho loveckých úspěchů.
Horidooo...
Ps. Milane měl jsi pravdu

Re: Zpravodaj

Datum: 14.05.2020 | Vložil: Marek Kraus

Vážený pane Kopřivo,
na svůj názor ohledně ukončení členství v klubu barvářů máte samozřejmě právo, ale dovolte mi malé zamyšlení nad klubem a jednotlivými názory členů. Pokud se pozastavujete nad arogantním chováním některých členů výboru, pochopte prosím, že my - barvářníci jsme poněkud divná komunita. Co pamatuji, vždy jsme si na někoho stěžovali, ať už to bylo na Ing. Soukupa, Milana Pavlíka, Zdeňka Havlíčka a další. Na některé jsme nadávali méně, na některé více. Při mém působení na ČMMJ jsem přišel na to, že klub barvářů si žil svým životem a benevolence vůči klubu od všech spřátelených organizací byla nestandardní. Bohužel v klubu se začaly hromadit problémy, které vyústily v tento stav, kdy někteří píší o birokracii, někteří o aroganci a někteří jen prostě řeknou, že v dobách minulých bylo lépe. Prostě výbor klubu musel zakročit. Za tu dobu co jsem na ČMMJ byl, bych mohl popsat mnoho příhod, které jsou úsměvné, ale zároveň na nás nehází dobré světlo. Chápu všechny, kteří vzpomínají, ale nemyslím si, že je konstruktivním řešením napsat, že tehdy a tehdy bylo lépe, nebo že je arogantní, když se někdo ohradí proti názoru jiného. V některém z minulých příspěvků bylo dokonce napsáno, že jsme chtěli být zvoleni. Ano, chtěli jsme být zvoleni, abychom tu káru táhli dál. Nejde nám o to, abychom byli zvěčněni v další publikaci o klubu barvářů, nebo abychom získávali konexe a výhody. Takových bylo ve vedení klubu již několik. Sběratelé funkcí jsou bohužel i mezi námi. Ostatně si myslím, že členská základna má ve svých rukách, kdo bude ve výboru klubu. Jednou za pět let je konference a každý kdo chce něco udělat pro klub, může kandidovat, nebo toho svého kandidáta podpořit. Členům klubu se toho hodně nelíbí. V příspěvku výše je uvedeno, že jsou velké nároky na chov štěňat a jejich produkce bez PP tak vzrůstá. Píši jen svůj názor, ale nač nároky snižovat? Uvědomujeme si vůbec, že za produkci štěňat bez PP může především klub barvářů sám, když v minulosti určil nadpočetná štěňata, pro která nebylo díky chovatelům přiřazeno tetovací číslo a prodávala se tak pod cenou. Tato štěňata jsou základem chovu bezpapírových barvářů. Sám jsem v minulosti měl ve své blízkosti dvě fenky BB a u nás ve vesnici je také jedna fenka BB. Je jednoduché říci, že teď je momentálně problém, a tak ho vyřešíme jako v dobách minulých – vyhodnotíme situaci, najdeme viníka a sjednáme nápravu. Vždy jsem tvrdil, že všechno souvisí se vším, a proto to teď opakuji. Osobně si myslím, že by nám všem mělo jít o chov a o klub. Někdo může být kuře, přesto pro klub a pro barváře může udělat více než kohout. Záleží jen na úhlu pohledu na věc. O klubu a dění v něm se toho dá napsat opravdu hodně, ale nebudu tím zaplňovat stránky. Přeji Vám mnoho úspěchů, a i když jste skončil s klubem barvářů, byl bych rád, abyste neskončil s barváři.
Horidoo Marek

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>